U našoj školi završena montaža nijemog igranog filma Otmica

U subotu, 18. svibnja, Leonardo Rihtarić pod mentorstvom našeg bvišeg učenika Matije Varge i stručnog suradnika knjižničara Denisa Vinceka završio je u školskoj knjižnici s montažom filma Otmica koji je snimljen tijekom proljetnog odmora učenika. Kao glumci sudjelovali su Karlo Sviben, David Bezak, Matija Mikulec, Tomo Valjak, Filip Sviben, Patrik Delija, Dorijan Habuš, Igor Štahan, Tomislav Jelečki Leonardo Rihtarić, učenici 2.a razreda te, u epizodnim ulogama, ravnatelj Marijan Posarić i stručni suradnik knjižničar Denis Vincek. Film je nastao u sklopu projekta Čitajmo zajedno – čitajmo naglas: zaboravljene knjige koji se u našoj školi provodi ove godine u 2.a razredu u suradnji s Multimedijskom skupinom. Za potrebe filma dječji roman Šutiranje glavom adaptirala je učiteljica Ankica Krajnik, film je režirao Patrik Delija, a voditelj Multimedijske skupine je stručni suradnik knjižničar Denis Vincek. Riječ je o igranom filmu – i to nijemom – i film će biti predložen za Smotru hrvatskog školskog filma. Film Otmica možete pogledati ovdje. (Lorena Belina)

objavio: DENIS VINCEK   datum: 28. 5. 2019.