Cijeli 2.b završio na sudu

Još jedna zanimljiva izvanučionička nastava bila je 10. svibnja u Općinskom sudu Zlatar kada nam je voditeljica bila Melita Mustač-Kurečić. Na ulasku pregledao nas je pravosudni policajac. Zatim smo posjetili sudnicu gdje nam je pokazan način ispitivanja svjedoka. Gđa Melita objašnjavala je učenicima strpljivo osnove pravosuđa i odgovarala na sva njihova pitanja. Osobito zanimljivo bilo je u prizemlju zgrade gdje se nalazi pritvor. Saznali smo da u pritvoru okrivljenici čekaju vrijeme rasprave. Na kraju posjeta Općinskom sudu ušli smo u gruntovnicu i vidjeli knjige napisane krasopisom. Naučili smo pravila ponašanja na sudu i to da su sva zanimanja jednako važna i međusobno povezana. Učenici su bili zadovoljni posjetom jer većina njih nikada nije bila u takvoj instituciji. U fotogaleriju dodano je 26 fotografija. (Marina Sviben)

objavio: DENIS VINCEK   datum: 14. 6. 2019.