Dan otvorenih vrata u PŠ Martinščini

O temi Uskrsa u Područnoj školi Martinščini održan je Dan otvorenih vrata. Program je bio podijeljen u tri dijela koje smo pripremii za naše roditelje. U prvom dijelu učenici su prezentirali plakate koje su izradili uz pomoć svojih učitelja i vjeroučiteljice Ivane. Tako nam je prvi razred prikazao kako se oni pripremaju za najveći kršćanski blagdan, drugi je razred prikazao Uskrs u obitelji u obliku zajedničkog stripa, treći se razred osvrnuo na običaje Uskrsa u našem kraju, a četrvrti nas je naučio što su to korizma, Cvjetnica, Veliki četvrtak, petak, subota i sam Uskrs te koje je njihovo značenje i simbolika. U drugom dijelu našeg druženja s roditeljima pripremili smo tri zajedničke igre roditelja i djece po razredima, kao i završnicu u kojoj smo tražili najspretnijeg roditelja s pisanicama. U igrama sudjelovao je svaki roditelj sa svojim djetetom i školom je odjekivalo oduševljenje, smijeh i navijanje. U trećem dijelu svi smo se opustili i uživali u zajedničkom druženju uz grickalice i kolače koje su pripremile mame. Svi roditelji bili su oduševljeni našim Danom otvorenih vrata i poželjeli su što više sličnih druženja. U fotogaleriju dodano je nekoliko fotografija. (Ljiljana Mutak i Ivan Bukal)

objavio: DENIS VINCEK   datum: 24. 4. 2019.