Naša škola šestu godinu zaredom na Pragminoj dodjeli nagrada

Učenici naše škole Patrik Delija (8.b) i Karla Bingula (7.a) u pratnji stručnog suradnika knjižničara Denisa Vinceka sudjelovali su jučer na dodjeli godišnje nagrade udruge Pragma. Za nagradu koja se dodjeljuje novinarima koji promiču vrijednosti obrazovanja naša je škola i ove godine poslala svoj glas. Učenici su sudjelovali u raspravi koja se tiče medija te je tako Karla istaknula što misli o temama koje nalazimo u medijima. Ujedno je i poslala poruku novinarima kako ne trebaju tražiti senzacionalne priče nego one kvalitetne. Budući da je nagrađeni televizijski prilog imao za temu sport, Patrik se nadovezao na to kazavši kako naša škola od ove godine sudjeluje u programu Erasmus+ u projektu "The media. What next?" te da je petero učenika bilo prošli tjedan u partnerskoj školi u Poljskoj u gradu Tarnobrzegu. "Osim u mnogo radionica o medijima u kojima smo radili novine i snimali film, imali smo dva dana posvećena sportu. Izdvojio bih kuglanje s kojim se većina učenika iz pet partnerskih škola prvi put susrela. Eto, to je dobar primjer kako se mogu povezati mediji i sport", zaključio je Patrik Delija. Klikni na opširnije za dvije fotografije. (Karla Bingula, 7.a)

objavio: DENIS VINCEK   datum: 29. 3. 2019.