I u Donjoj Batini svečano obilježen završetak nastave

U utorak, 14. lipnja, svečano je proslavljen kraj nastavne godine u PŠ Donja Batina. Učenici sa svojim roditeljima, učitelji s ravnateljicom naše škole, gđom Rajnom Borovčak, te mještani okupili su se najprije na svetoj misi u crkvi sv. Jakova u Donjoj Batini.

Vlč. Josip Čukman izuzetno nadahnuto vodio je misno slavlje. Istaknuo je da se ovom misom zahvaljuje Bogu na uspješno završenoj još jednoj školskoj godini. Posebno su bile dojmljive župnikove sljedeće riječi:
“Vi, prvaši, danas zahvaljujete Bogu jer ste ove školske godine pošli u školu; vi iz drugog razreda zato što ste se sada već u školi snašli; vi iz trećeg razreda zahvalni ste na tome što ste ove godine primili Prvu svetu pričest, a četvrti razred zahvaljuje Bogu jer je uspješno priveo kraju školovanje u Donjoj Batini.”

Drugi dio svečanosti održan je u školi. Na priredbi su učenici pokazali svoje znanje u glumi, recitiranju, pjevanju i plesu. U publici su se nalazili, osim roditelja, i starija braća i sestre, ali i budući polaznici PŠ Donja Batina. Posebno dirljiv bio je rastanak četvero učenika četvrtog razreda sa svojom učiteljicom, gđom Anom Marijom Korpar.
Svečanostima i druženju prisustvovao je i mještanin Donje Batine gosp. Stanko Majdak, dopredsjednik Županijske skupštine Krapinsko-zagorske županije, koji uvijek ima razumijevanja za potrebe ove područne škole.

Ostale fotografije mogu se pogledati u fotogaleriji.

objavio: DENIS VINCEK   datum: 20. 6. 2011.