Učenici naše škole bili na Znanstvenom pikniku

Učenici naše škole posjetili su manifestaciju Znanstveni piknik u Zagrebu. Manifestacija se održavala od 25. do 27. svibnja na otoku Univerzijade jezera Jarun. Cilj je Znanstvenog piknika popularizirati znanost najširoj publici - od djece do ljudi najstarije dobi. Desetero učenika sedmih i osmih razreda naše škole imali su priliku vidjeti, slušati ili sudjelovati u radionicama, pokusima, demonstracijama i prezentacijama iz različitih područja znanosti: fizike, kemije, biologije, geografije, geologije, medicine, tehnike i drugih. Učenike je pripremila Mirela Lebić Popov, učiteljica fizike, a u pratnji učenika bila je Kristina Fruk, učiteljica geografije. Na Znanstvenom pikniku sudjelovalo je otprilike 300 edukatora - učenici osnovnih i srednjih škola, pojedinci, udruge, ustanove, tvrtke, fakulteti i muzeji. Partner ovogodišnjeg Piknika bila je Krapinsko-zagorska županija. Klikni na opširnije za sedam fotografija. (Kristina Fruk)

objavio: DENIS VINCEK   datum: 5. 6. 2018.