Šestaši bili na izletu u Zadru i Ninu

Dana 11. svibnja 2018. u 5 sati 41 učenik 6.a i 6.b  razreda pod vodstvom učiteljica Ivane Lisak i Irene Petrovečki te učitelja Stjepana Škrleca krenuli su na jednodnevni izlet u Nin i Zadar. Cijeli dan učenike je pratila Marija Besednik u ulozi stručnog vodiča. Nakon vožnje kroz Krapinsko-zagorsku, Zagrebačku, Karlovačku i Primorsko-goransku županiju učenici su posjetili i razgledali grad Nin, crkvu sv. Križa, Rimski forum, spomenik Grguru Ninskom. Uslijedio je posjet Ninskoj solani i razgledanje Muzeja soli u Ninu, a potom i stanka za odmor i igru. Sljedeće odredište bila je Farma magaraca u blizini Nina. Po dolasku razgledali smo farmu i degustirali magareće mlijeko te slušali predavanje voditelja farme. Nakon okrjepe nastavili smo put prema Zadru Po dolasku u Zadar uslijedio je posjet Muzeju antičkog stakla te ručak u restoranu. Grad smo razgledali uz pratnju lokalnog vodiča. Vidjeli smo Trg pet bunara, Benediktinski samostan, Rimski forum, katedralu sv. Stošije i crkvu sv. Donata. Zadarskom rivom prošetali smo do Morskih orgulja i Pozdrava suncu te slobodno vrijeme proveli uz kupanje. Iz Zadra smo prema Zlataru krenuli u 18:30 sati i stigli doma nešto prije polnoći. U fotogaleriju dodano je 26 fotografija. (Stjepan Škrlec)

objavio: DENIS VINCEK   datum: 24. 5. 2018.