Vlak u snijegu u Martinščini

Kod nas u Martinščini sve je u zadnje vrijeme u znaku pahulja i snijega. Tu zimsku idilu, koja nas je konačno zatekla, odlučili smo i prikazati izradom diorame o temi lektire 3. razreda Vlak u snijegu. Učenici 3. razreda u sklopu nastave lektire, kao stvaralački dio rada, počeli su izrađivati vlak od kartonske ambalaže. Poslije smo nastavu Hrvatskog jezika nastavili na satu Likovne kulture gdje su nam se pridružili i učenici 1. razreda. Njihov je zadatak bio napraviti drveće te smo time ponovili i gradivo Prirode i društva – kako izgleda listopadno, a kako zimzeleno drveće zimi. Od plastelina smo izrađivali djecu, a kao snijeg poslužili su nam vata, sol i kokos. U razredu je tako bilo nekoliko grupa koje su izrađivale različite zadatke, no međusobno smo se mijenjali i uskakali jedni drugima u pomoć. Sve napravljeno ujedinili smo u naš zajednički rad te oduševljeno pozirali pokraj našeg vlaka u snijegu. Klikni na opširnije za četiri fotografije. (učiteljica 1. i 3. razreda Ljiljana Mutak)

objavio: DENIS VINCEK   datum: 17. 2. 2018.