Kako se koristiti micro:bit uređajem

U petak, 5. siječnja, dvanaestero vrijednih učenika naših petih i šestih razreda te jedna četvrtašica, gošća iz zagrebačke Osnovne škole Nikole Tesle, okupili su se u našoj informatičkoj učionici uz učiteljicu Matematike Kristinu Pisk i učiteljicu Informatike Ninu Posarić na zanimljivom druženju s micro:bitovima – malenim računalima s nizom kreativnih i edukativnih mogućnosti. Na početku radionice krenulo se polako, korak po korak, no ubrzo je i onih nekoliko petaša – koji se dosad na satovima Informatike kao ni na Informatičkoj skupini nisu koristili micro:bit-uređajima – hrabro počelo sastavljati svoje prve programčiće. Osmijesi na njihovim licima jako su se lijepo slagali s crvenim točkicama na njihovim elektroničkim prijateljima. Polako su od plačka došli do smješka, potom od digitalne kockice za Čovječe, ne ljuti se do malo težih, matematičkih izazova. Okupljeni učenici pokazali su veliku želju i motiviranost za dalji rad i upoznavanje s bezbrojnim mogućnostima korištenja micro:bit-uređaja. U fotogaleriju dodano je 19 fotografija. (Leon Juriša, 7.b)

objavio: DENIS VINCEK   datum: 15. 1. 2018.