Iz tiska izišao 59. broj Zlatarskih Iskrica

Iz tiska je izišao novi broj Zlatarskih Iskrica. Broj 59. Tema su kućni ljubimci. Zašto? Pa imamo ih svi. I ja imam psa Rexa kojeg obožavam. Novinari Iskrica proveli su anketu među učenicima od četvrtog do osmog razreda naše škole i 145 od 170 učenika ima barem jednog ljubimca. Čak 85 posto. Izazov da tu temu obradimo s različitih gledišta. Dali smo si truda tijekom cijele prošle školske godine. Razgovarali smo sa stručnjakom za gmazove, bili smo u prihvatilištu za napuštene životinje, razgovarali s veterinarom, bili u salonu za uljepšavanje kućnih ljubimaca, ustanovili da u Hrvatskoj postoji i tvornica slastica baš za kućne ljubimce. Postoji i psiholog za ljubimce. Proveli smo dan sa slijepom osobom da doznamo što njoj znači njezina labradorica, a predstavljamo i nekoliko kućnih ljubimaca. Naša anketa pokazala je da najviše učenika (105) ima psa, 86 ih ima mačku, nakon toga slijede papige (10), hrčka ima šestero učenika, četvero zeca i jedan učenik tarantulu. Ima i nekoliko kornjača i riba. Učenici tvrde da učenje ne trpi zbog kućnih ljubimaca. Očito, mame i tate odrađuju velik dio posla. Na pitanje kojeg bi ljubimca htjeli imati, 37 učenika navodi zmiju! Siguran sam da vas je sve ovo zainteresiralo da prolistate i pročitate novi broj našeg školskog lista u kojemu ćete, vjerujem, naći odgovore na sva pitanja o kućnim ljubimcima koja vas muče. A što vas/nas mlade uopće muči, od ovoga broja čitajte u rubrici Iva odgovara. Dobit ćete odgovore na sve vaše nedoumice. Naravno, u listu su i sve ostale rubrike koje, znamo, volite. Izvučeni su i pobjednici prve nagradne igre u povijesti Zlatarskih Iskrica, a novo nagradno pitanje naći ćete na petoj stranici. Potpuno smo promijenili dizajn jer želimo slijediti, kako se to veli, nove trendove. Uživajte u novim Iskricama, kao što smo uživali mi, autori tekstova i fotografija, koji smo Zlatarske Iskrice s našim ravnateljem Marijanom Posarićem prvi imali priliku prolistati kad su iz tiskare došle u našu školu. (Vaš urednik Matija Varga)

objavio: DENIS VINCEK   datum: 5. 1. 2018.