Kreću prijave za Zimsku školu informatike u Krapini

U Srednjoj školi Krapina u siječnju 2018. održat će se 23. zimska škola informatike. Radionice za osnovnoškolce i srednjoškolce održavat će se u prvom krugu od 4. do 6. siječnja te u drugome od 8. do 10. siječnja. U oba kruga jutarnje radionice počinju u 8, a poslijepodnevne u 13 sati. Ove su godine dodane i neke nove radionice. Za željenu radionicu popunite prijavnicu na linku. Prijavite se do 21. prosinca kako biste osigurali svoje mjesto. Nakon toga na popunjene radionice više neće biti moguća prijava. Sudjelovanje na Zimskoj školi informatike individualno je, što znači da organizator ne osigurava prijevoz, nego taj dio rješavaju učenici u dogovoru sa svojim roditeljima. Klikni na opširnije za popis radionica.

Prvi dio tema je za učenike osnovnih škola. Većinu tema mogu odabrati napredniji osnovnoškolci, srednjoškolci i nastavnici. Sudionici koji redovito pohađaju izabrane teme dobivaju potvrdu od Hrvatskog saveza informatičara, a oni koji se posebno istaknu pohvale i nagrade.

Osnovne škole

• O1 – Početnici (osnove rada +scratch) – niži razredi OŠ, nije potrebno predznanje
  • O2 – Računalo + ((aplikacije, programiranje, Scratch, korištenje online alata za izradu prezentacija, za učenike s određenim predznanjem
  • O3 - Logo (programski jezik - kornjača, razvija se logika, rješavanje problema)
  • O4 - Web stranice početni: Dreamweaver, HTML (za učenike koji su više naklonjeni dizajnu)
  • O5- SmallBasic (programski jezik, razvija se logika i rješavanje problema)
  • O6 – Robotika početni (jednostavnije upravljanje robotima)

Zajedničko (napredni osnovnoškolci, srednjoškolci i nastavnici)

• Z1 - Obrada slike (alati, slojevi i efekti, uređivanje fotografija, retuširanje, fotomontaža...)
  • Z2 – Responzivni web (smartphone…PC) - izrada modernih web stranica koje se prilagode uređaju pametnitelefon/tablet/PC
  • Z3 – C++ početno programiranje
  • Z4 - C++ napredni/STL (zadaci s HONI-a i natjecanja)
  • Z5 – Robotika
  • Z6 – Python - programiranje
  • Z7 – Flash (izrada animacija)
  • Z8 – Mreže / Linux
  • Z9 - WordPress - CMS za brzu izradu weba
  • Z10 – Raspberry pi - maleno računalo koje se može programirati za razne namjene, te na njega spajati elektroničke komponente
  • Z11 – Micro:bit - maleno računalo koje se može programirati

Nina Posarić, dipl. informatičarka savjetnica

objavio: DENIS VINCEK   datum: 4. 12. 2017.