Školi Ante Kovačića jedini glazbeni Oskar znanja u našoj županiji

Dječji pjevački zbor starijeg uzrasta Osnovne škole Ante Kovačića Zlatar primio je u subotu, 28. svibnja, skulpturu Oskar znanja, kao nagradu za prvo mjesto na 54. glazbenim svečanostima hrvatske mladeži. Naša škola jedina je u Krapinsko-zagorskoj županiji koja je dobila ovu prestižnu nagradu – “glazbeni Oskar znanja”.

Oskar znanja primile su u Hrvatskom glazbenom zavodu predstavnice naših zborašica, učenice 8. razreda Mirna Posarić i Željka Kurečić u pratnji profesorice glazbene kulture, gđe Josipe Hopek, koja je na svečanosti primila zahvalnicu za ustrajan i kvalitetan rad s učenicima.
U ime organizatora natjecanja, Agencije za odgoj i obrazovanje te Ministarstva znanosti obrazovanja i športa, nagrađenima je čestitao ravnatelj agencije Vinko Filipović, a u ime Hrvatskoga društva glazbenih i plesnih pedagoga sve prisutne pozdravio je i čestitao im predsjednik Frano Matušić.
“Vi ste zaista elita u glazbenom obrazovnom sustavu i trebate biti ponosni. Upravo kroz ono što radite, pridonosite da ovaj svijet bude znatno bolji i humaniji. Stoga budite svjesni svoje uloge u društvu!”, naglasio je Frano Matušić.
Uz čestitke i pohvale učenicima i mentorima ravnatelj Agencije Vinko Filipović pozvao ih je da se nastave s istim entuzijazmom i voljom baviti glazbom i plesom, da bi hrvatska glazbena umjetnost i hrvatska kultura bile još bogatije.

objavio: DENIS VINCEK   datum: 10. 6. 2011.