Naša škola sedmu godinu zaredom nositelj je nacionalnog projekta za poticanje čitanja Čitajmo zajedno - čitajmo naglas: zaboravljene knjige

Prošli četvrtak počeli smo s provođenjem sedmoga po redu ciklusa projekta Čitajmo zajedno - čitajmo naglas: zaboravljene knjige. Riječ je o nacionalnom projektu za poticanje čitanja čiji je nositelj od početka naša škola, a autor i voditelj stručni suradnik knjižničar Denis Vincek. S njim ove godine na razini naše škole projekt vodi učiteljica Blanka Sviben. U projektu sudjeluju učenici 3.a te učenici Multimedijske skupine i Fotografske skupine. U projektu je i pripravnica Kristina Goleš, čija je mentorica učiteljica Blanka Sviben. Učenici su s voditeljima na prvom susretu u školskoj knjižnici razgovarali o sadržajima koji ih zanimaju, na temelju čega će voditelji odabrati knjigu koja će se u 3.a čitati ove školske godine naglas. Završnica projekta bit će u Zagrebu uoči Međunarodnog dana dječje knjige, a o samom projektu i školama koje su se ove godine već prijavile možete pročitati ovdje. (Irena Petrovečki)

objavio: DENIS VINCEK   datum: 2. 10. 2017.