Učenici naše škole prvi put snimili film i poslali ga na Smotru hrvatskog školskog filma

Fran Petrić, Luka Sviben, Matija Varga, Lana Orsag, Mateo Raškaj i Vilim Kobeščak prvi put u povijesti naše škole snimili su film koji je izravno bio poslan na državno natjecanje - Smotru hrvatskog školskog filma. Nositelji aktivnosti bili su osmaši Mateo Raškaj i Matija Varga koji je film potpuno samostalno montirao. Film je zadovoljio sve vrlo stroge uvjete koje je propisala Agencija za odgoj i obrazovanje. Matijin i Mateov mentor bio je u ovoj aktivnosti stručni suradnik knjižničar Denis Vincek. Riječ je o velikom uspjehu uzme li se u obzir činjenica da je samo četiri posto hrvatskih osnovnih škola sudjelovalo sa svojim radovima na Smotri hrvatskog školskog filma te da je sve rađeno privatnom amaterskom tehnikom. Nakon radijske emisije, naša škola iznjedrila je u školskoj knjižnici i prvi film u svojoj povijesti, koji su napravljeni prema pravilima AZOO-a. Više o tome moći ćete pročitati u novom broju Zlatarskih iskrica. (Irena Petrovečki)

objavio: DENIS VINCEK   datum: 16. 9. 2017.