Napravljen global za broj 59. školskog lista Zlatarske Iskrice

I dok mnoge škole prijavljuju svoje školske listove na LiDraNo i bivaju čak pozivane na državnu razinu smotre, a da im pritom grafičko oblikovanje rade izvan škole profesionalni dizajnerski grafički studiji (što je protivno pravilima LiDraNa), u našoj se školi list oblikuje - i to u školskoj knjižnici - do kreiranja pdf datoteke za tisak. Pritom uz voditeljstvo stručnog suradnika knjižničara učenici sami imaju priliku prelamati stranice. Danas je tako urednik novoga broja Matija Varga iz 7.b pregledao global za sljedeći broj i grafički oblikovao jednu stranicu u programu MS Publisher u kojemu je naučio raditi. Riječ je tako o prvoj prelomljenjoj stranici novoga broja, tema kojega su kućni ljubimci. Kao i ova stranica, i cijeli će list, sukladno pravilima LiDraNa, biti grafički oblikovan u školskoj knjižnici tako da i likovno i grafičko oblikovanje budu primjereni učenicima. (Denis Vincek)

objavio: DENIS VINCEK   datum: 4. 7. 2017.