Županijska zahvalnica učiteljici glazbenog gđi Josipi Hopek

Jučer je na svečanosti U Srednjoj školi Krapini krapinsko-zagorski župan gosp. Željko Kolar uručio gđi Josipi Hopek, učiteljici savjetnici Glazbene kulture iz naše škole, zahvalnicu Krapinsko-zagorske županije za predan i sadržajan dugogodišnji rad na odgoju i poučavanju brojnih generacija učenika osnovnih i srednjih škola u glazbenom izrazu. Gđa Hopek dobitnica je Nagrade za životno djelo, koju joj je dodijelilo Državno povjerenstvo 60. glazbenih svečanosti hrvatske mladeži. Profesorica Josipa Hopek, učiteljica savjetnica, kao učiteljica Glazbene kulture ušla je u odgojno-obrazovni proces prije više od 45 godina, u Osnovnoj školi Belec, i u njemu se nalazi cijeli svoj radni vijek. Svoju radnu karijeru počela je odmah po završetku srednje glazbene škole i uz rad i neprekidno usavršavanje stekla zvanje nastavnice a potom i profesorice Glazbene kulture. U zvanje učiteljice mentorice promovirana je 1999., a u zvanje učiteljice savjetnice 2004. godine, u kojem je i sada. Sa školskim pjevačkim zborovima, kao voditeljica i dirigentica, od 1972. redovito je nastupala na svim općinskim i županijskim smotrama, na kojima su zborovi dobivali najviše stručne ocjene. Prvi nastup na državnom natjecanju sa školskim pjevačkim zborom bio je 1973. i od tada je, uz manje prekide, ostvarila na najvišoj razini ukupno 42 nastupa, od čega s dječjim pjevačkim zborom Osnovne škole Ante Kovačića iz Zlatara 32 nastupa u kontinuitetu. Zborovi, kojima je dirigirala, osvojili su ukupno 32 plakete, od čega: 19 zlatnih, 11 srebrnih i dvije brončane, a prema redoslijedu sedam puta su osvajali prva mjesta, pet puta su osvajali druga mjesta i triput treća mjesta. Klikni na opširnije za dvije fotografije. (Tekst i fotografija: Krapinsko-zagorska županija)

Ovi tekstovi i fotografije podliježu zaštiti autorskih prava. Neovlašteno preuzimanje ili neovlašteno korištenje bilo kojeg teksta ili fotografije smatrat će se kršenjem autorskih prava i bit će podložno tužbi.

objavio: DENIS VINCEK   datum: 21. 6. 2017.