Edukativna radionica o gljivama

Učenici Ekoskupine i Mali izviđači sudjelovali su u subotu, 27. svibnja, na edukativnoj radionici o temi ekologija i očuvanje bioloških i gljivarskih staništa naših šuma. Radionicu je na OPG-u Posarić u Puljku organiziralo Gljivarsko društvo "Medenka" iz Zlatara. Na njoj su sudjelovali i učenici iz Oroslavja. Osim teoretskog dijela predavanja, koje je bilo poučno i zanimljivo, proveden je i praktični dio edukacije u obližnjoj šumi gdje su djeca bila upoznata s morfologijom gljiva, gljivarskim staništima i  njihovu očuvanju, poštivanju biološke raznolikosti, ekologiji i sl. Nakon teoretskog i praktičnog dijela proveden je ekološko-gljivarski kviz, a najbolji učenici nagrađeni su prigodnim nagradama. Nakon druženja i  igre otišli su zadovoljni svojim kućama, nadajući se još kojem takvom susretu. U fotogaleriju dodano je 30 fotografija. (Marina Sviben)

objavio: DENIS VINCEK   datum: 30. 5. 2017.