Članovi Informatičke skupine upoznaju BBC micro:bit opremu

Marljivi članovi Informatičke skupine s veseljem su dočekali BBC micro:bit opremu u našoj školi. Sa zanimanjem isprobavaju mogućnosti njima nove tehnologije. Upoznaju se s programiranjem micro:bitova u Microsoft Block Editoru. BBC micro:bit uzbudljiva je nova tehnologija koju su razvili BBC, Microsoft i drugi partneri s ciljem masovne uključenosti u osnovne škole, i to ne samo u tzv. STEM području nego i u drugim predmetima. Micro:bit je mala pločica s mikrokontrolerom te mnoštvom senzora koja služi ranom učenju programiranja, logičkog razmišljanja i matematičkog modeliranja. Za programiranje nude se različita vizualna sučelja koja početak rada čine vrlo jednostavnim. Riječ je o tehnologiji koja je u nekim zapadnim zemljama sastavni dio školske opreme, dok je kod nas ideja tek u začetku. Naši učenici pokazuju veliku želju i motiviranost za dalji rad. Klikni na opširnije za osam fotografija. (NIna Posarić)

objavio: DENIS VINCEK   datum: 4. 4. 2017.