Terenska nastava 3.a i 3.b u Lobor

Učenici 3.a i 3.b razreda s učiteljicama gđom Boženom Škrlec i gđom Silvijom Adanić bili su 22. ožujka na terenskoj nastavi u Loboru. Prvo odredište bila nam je Osnovna škola Franje Horvata Kiša u Loboru gdje je s nama razgovarao ravnatelj škole gosp. Krešimir Krivdić. Družili smo se i s vršnjacima (učenicima 3. razreda), razgledali školu i počastili se slatkišima i sokovima. Pozvali smo svoje nove prijatelje u posjet našoj školi. U svetištu Majke Božje Gorske dočekao nas je vlč. gosp. Vladimir Drnetić koji nam je govorio o svetištu, arheološkim nalazima oko njega te smo razgledali krstionicu koja se nalazi ispod svetišta. S velečasnim Vladimirom zaputili smo se prema crkvi sv. Ane u središtu Lobora. Upoznali smo se s oltarom crkve, svecima na vitrajima te smo zapjevali prvopričesničke pjesmice i pomolili se za dobar uspjeh na kraju školske godine. Duhovno okrijepljeni krenuli smo prema upravnoj zgradi općine Lobor, gdje nas je dočekao gosp. načelnik Božidar Markuš. Razgledali smo zgradu općine, a gosp. načelnik nam je predstavio djelatnike i rekao koji se sve poslovi obavljaju u općini te nas počastio s čokoladicama "bananco". U Zagorskom vodovodu u Loboru dočekala nas je gđa Vidović, njihova predstavnica koja nam je održala kratko predavanje o vodi, kako ju trebamo čuvati, a na kraju je strpljivo odgovarala na naša pitanja. Počastili su nas sendvičima i sokovima. Krenuli smo prema Markušbrijegu. Tamo nas je dočekao predsjednik Sportsko-ribolovnog društva Pastrva Lobor gosp. Dragutin Adanić koji nam je govorio o vrstama riba, zaštiti i sportskom ribolovu. Na bajerima smo izmjerili temperaturu vode, proučavali biljni i životinjski svijet voda stajaćica. Slobodno vrijeme  proveli smo igrajući nogomet, u šetnji šumom, brali smo cvijeće i bilo nam je jako lijepo. Gosp. Adanić počastio nas je grickalicama. Vratili smo se u Zlatar u 14 sati sretni i zadovoljni jer smo naučili mnogo o zaštiti vode i vodama stajaćicama. Veselimo se sljedećem izletu. Željeli bismo ponovno u četvrtom razredu posjetiti Zagorski vodovod. U fotogaleriju dodano je 30 fotografija. (Barbara Kuharić, 3.a)

objavio: DENIS VINCEK   datum: 24. 3. 2017.