3.a u projektu Čitajmo zajedno - čitajmo naglas: zaboravljene knjige

Učenici 3.a razreda naše škole s učiteljicom gđom Silvijom Adanić i knjižničarom gosp. Denisom Vincekom uključili su se ove godine u projekt Čitajmo zajedno – čitajmo naglas: zaboravljene knjige čitajući knjigu Ništa bez Božene autora Zvonimira Furtingera i Mladena Bjažića. Čitajući u razredu naglas učenicima se pridružila i naša ravnateljica gđa Rajna Borovčak, koja je s trećašima razgovarala o pročitanome i dojmovima učenika koji su ove školske godine uključeni u taj projekt. A on je već ušao u šestu godinu. Pokrenuo ga je i do danas vodi naš knjižničar gosp. Vincek i projekt je od lokalnog (prije šest godina sudjelovale su OŠ Ante Kovačića Zlatar, OŠ Belec, OŠ Mače i OŠ Franje Horvata Kiša Lobor) narastao u veliki nacionalni projekt u kojemu ove godine sudjeluju 44 škole iz cijele Hrvatske. Na završnici se očekuje 31. ožujka 280 sudionika – 38 škola, 200 učenika, 80 mentora (školskih knjižničara i učitelja). U Zagrebu će svatko predstaviti knjigu koju je čitao i za to ima tri minute. I da, svi su čitali djela koja nisu o obveznoj lektiri. Program će u zagrebačkom kinu Tuškanac, pred gotovo 300 sudionika, voditi naši učenici koji su članovi Novinarske skupine: Lidija Kadoić, Vilim Kobeščak i Matija Varga. Naša ravnateljica gđa Rajna Borovčak pogledala je scenski prikaz koji su pripremili Fabijan Rogina, Marta Kotolenko i Mihael Pavlek i svima zaželjela što bolje predstavljanje naše škole, koja je već šestu godinu i nositelj cijelog projekta. (Fran Petrić, 8.a)

objavio: DENIS VINCEK   datum: 15. 3. 2017.