Izvorni govornici engleskog jezika posjetili našu školu

Učenici 8.a i 8.b razreda naše škole ugostili su na satu engleskog jezika u ponedjeljak, 23. svibnja, dvojicu izvornih govornika toga jezika, braću Stevea i Paula Hendersona iz Velike Britanije. Učenici su ih ispitivali o sportovima i zabavi u Engleskoj, povijesti Velike Britanije te o kraljevskom vjenčanju princa Williama i Kate Middleton.

Braća Henderson govorila su o britanskim običajima i učenici su potom sami uočavali razlike između Hrvatske i Velike Britanije. Razgovaralo se i o sličnostima i razlikama između hrvatskog i engleskog obrazovnog sustava.

Učenicima je bilo zanimljivo uživo slušati izvorni britanski akcent i iz razgovora je bilo razvidno da mogu bez problema razumjeti izvorne govornike i ravnopravno s njima razgovarati, uz neznatnu pomoć njihove učiteljice engleskog jezika, gđe Tanje Tomice.

objavio: DENIS VINCEK   datum: 31. 5. 2011.