Mjesec borbe protiv ovisnosti (15. 11. - 15. 12.)

U Mjesecu borbe protiv ovisnosti brojnim aktivnostima rekli smo NE ovisnostima. Kako bismo ukazali na štetnost svih oblika ovisnosti i naglasak stavili na promicanje zdravih stilova života, zdravih navika i važnosti tjelesne aktivnosti, na satovima razrednih odjela, tjelesne i zdravstvene kulture, kao i u mnogim predmetima, bavili smo se temama vezanim uz prevenciju svih rizičnih ponašanja. Pričamo, pišemo, crtamo i vježbamo – to su naša sredstva kojima smo rekli NE ovisnosti. Održani su i roditeljski sastanci s temama prevencije ovisnosti, kako živjeti zdravo i kvalitetno provoditi svoje slobodno vrijeme, a također smo se uključili u različite projekte s ciljem osvještavanja mladih o važnosti poštivanja ljudskih vrjednota i zdravog življenja – Zdrav za pet, obilježavanje Dana osoba s invaliditetom… Učenici sedmih razreda kroz književna su djela i stvaranje akrostihova rekli svoje NE ovisnostima, dok je s učenicima petih razreda, prema preporuci Ministarstva znanosti i obrazovanja, proveden program upoznavanja učenika o sigurnosti na internetu. O aktivnostima koje smo proveli možete se informirati na našoj mrežnoj stranici. Klikni na opširnije za više fotografija. (Vlatka Prpić)

objavio: DENIS VINCEK   datum: 19. 12. 2016.