Edukativne radionice u Muzeju krapinskih neandertalaca

Učenici skupine  “Mudri malci“, izvannastavne aktivnosti koju vodi psihologinja gđa Katarina Biondić, posjetili su 7. prosinca Muzej krapinskih neandertalaca i sudjelovali na dvije edukativne radionice. Na prvoj radionici Izrada geološkog stupa učenici su u parovima izradili svoj papirnati geološki stup umetanjem crteža prapovijesnih životinja i biljaka u slojeve Zemljine prošlosti s naznačenim geološkim erama i periodima. Na taj način dobili su prikaz biološke evolucije na Zemlji te se upoznali s vodećim predstavnicima geoloških razdoblja. Na kraju smo se poigrali na drugoj radionici Igraj i evoluiraj. Riječ je o ilustriranoj igri na platnu koja upoznaje sudionike s geološkim erama i periodima te evolucijom života na Zemlji. Bacanjem kockice učenici su prelazili geološke periode, nailazili na ledena doba i katastrofe, a kako su napredovali ili nazadovali, figure su se izmjenjivale od trilobita do neandertalca. Nakon radionica obišli smo stalni postav Muzeja i Nalazište Hušnjakovo. U fotogaleriju dodane su 23 fotografije. (Katarina Biondić)

objavio: DENIS VINCEK   datum: 9. 12. 2016.