Kako izraditi ukrasnu sovu

Za izradu ukrasne sove potrebno je sljedeće: manja vrećica za smrzavanje  (1 kg), bijeli, plavi i crveni papir, škare, selotejp, ljepilo, lišće (ali ne presuho) i crni flomaster. Vrećicu napuniti lišćem, ali ostaviti malo prazno na vrhu. Presaviti vrećicu na vrhu i zalijepiti selotejpom. Dva dugoljasta lista nalijepiti na vrhu vrećice i dobili ste sovine obrve. Izrezati dva plava kruga promjera 3 centimetra i dva bijela kruga promjera centimetar i pol. Zalijepiti bijeli krug u sredinu plavoga i zalijepiti to na vrećicu kako biste dobili sovine oči. Još samo treba oči nacrtati crnim flomasterom. Izrezati trokutić od crvenog papira i tako ste dobili nos koji također treba zalijepiti na vreći. Od lišća se mogu napraviti i sovine noge. Za izradu jedne takve sove, koju je prvi izradio Karlo Bogi iz 8.b, trebalo je jedan školski sat. Sutradan su u radionici koju je vodio Karlo Bogi sudjelovali učenici 7.a Marko Miković, Damir Bingula, Luka Miković, Matija Bingula, Filip Bingula i Marko Sambolek. Sove su izložene u školskoj knjižnici, a danas ih je tijekom SRO-a došao pogledati 7.a razred s razrednikom gosp. Marijanom Posarićem. Bila je to prilika da se progovori i o čitanju te kako potaknuti čitanje u 7.a razredu. Klikni na opširnije za više fotografija. (Denis Vincek)

objavio: DENIS VINCEK   datum: 1. 12. 2016.