Dan sjećanja na žrtvu Vukovara dostojanstveno obilježen u našoj školi

U srijedu, 18. studenoga, učenici i djelatnici naše škole prigodnom su komemoracijom obilježili Dan sjećanja na žrtvu Vukovara. U kratkome programu, koji je vodila učenica 7.a razreda Lorena Požgaj, Martin Žučko iz 8.a razreda recitirao je prigodne stihove. Okupljeni su uza zvuke skladbe Ave Maria (Shubert) najprije pogledali dojmljivu prezentaciju o Gradu Heroju. S velikom pozornošću naši su učenici gledali slike grada Vukovara prije, tijekom i nakon Domovinskoga rata. Osobito snažan dojam ostavili su na njih prizori razrušenoga grada, kolone prognanih Vukovaraca, patnja i bol na njihovim licima. Svijeću u spomen na sve vukovarske žrtve potom su upalili učenici Dorijan Hanžek iz 7.b i Laura Smiljanec iz 7.a. Svi nazočni odali su minutom su šutnje počast svima koji su u toj borbi položili život za našu slobodu i neovisnost. U fotogaleriju dodano je 15 fotografija. (Mateja Somođi Podolski)

objavio: DENIS VINCEK   datum: 21. 11. 2016.