Ovaj mjesec: 2061

Izvješće o jednodnevnoj stručnoj ekskurziji u Zagreb (ZOO, Dječje kazalište Dubrava, Bundek)

Na ekskurziju smo krenuli u 8 sati ispred OŠ Ante Kovačića u Zlataru s 34 učenika. Prva postaja u Zagrebu bio je ZOO u Maksimiru gdje je po ulasku uslijedio kratak odmor i doručak iz ruksaka na klupicama u hladu lipa i kestenova s pogledom na stanovnike ZOO-a.

Uslijedilo je razgledanje ZOO-a gdje je u tijeku obnova i gradnja novih životinjskih nastambi te neke životinje nismo mogli vidjeti. No, to nije umanjilo dječje uzbuđenje i veselje kraj svakoga kaveza na koji smo naišli. Bilo je i prilike za odmor, sladolede, ali i za kupnju gumenih zmija na štandovima.

U 12:40 sati stigli smo u Dječje kazalište Dubravu. Nakon kratkog odmora i kupnje ulaznica smjestili smo se u udobne sjedalice kazališta. Uslijedilo je uživanje u trajanju od 45 minuta i neobičan doživljaj predstave "Stoliću, prostri se", napravljene po istoimenoj bajci braće Grimm. Nakon predstave posjetili smo Mc Donald´s. Djeca su odabrala obrok uz koji dobivaju i igračku po izboru. Zasladili smo se i sladoledima, malo isprobali tamošnji tobogan, a zatim veselo krenuli prema Bundeku. Tamo smo stigli u 16 sati.

Nakon kratkog obilaska jezera i upoznavanja s divljim patkama djeca su uživala u dječjem igralištu na najrazličitijim napravama za dječju zabavu. U 18:30 sati krenuli smo kući. Cijelim putem djeca su pjevala kompletan repertoar iz glazbene kulture za prvi razred. U 20 sati vratili smo se pred zlatarsku školu gdje su djecu dočekali roditelji.

U fotogaleriju dodano je 136 fotografija.

Učiteljice 1.a i 1.b razreda:
Blanka Sviben i Svjetlana Mezak

objavio: DENIS VINCEK   datum: 23. 6. 2016.