Kraj školske godine u Martinščini

Kako su dani prolazili, tako smo postali svjesni da se bliže posljednji dani ove školske godine. Uz češće provjere i ispitivanja, slijedio je i red proba programa koji smo pripremali za završnu priredbu. Predzadnji dan nastave, 9. lipnja, uslijedile su velike pripreme. Roditelji, učiteljice i učenici pripremali su školu za program, druženje…

Sv. misa zahvalnica održala se u kapeli sv. Martina u 17 sati. Vlč. Vladimir Drnetić počeo je misu pozdravom ravnateljici gđi Rajni Borovčak, zamjenici gradonačelnika gđi Jasenki Auguštan Pentek, svim učiteljicama, učenicima i njihovim roditeljima. Zahvalili smo dragome Bogu na ovoj školskoj godini i svemu onome što nam je dao kako bismo znali primijeniti znanja u svakodnevnom životu i služiti se naučenim u izvršavanju svakodnevnih dužnosti i poslova.

Uslijedilo je kratko druženje u stražnjem dvorištu PŠ Martinščine. Gosti, roditelji i mještani poslužili su se kavom i izmijenili pokoju riječ. Za to vrijeme učenici su se pripremali kao pravi glumci za izlazak pred publiku i pobijedili tremu koja nas je sve pomalo obišla. U 18 sati krenuo je program, a s prvom pjesmom nestala je i sva trema i preplavili su nas samo razdragani osjećaji. Program je obuhvaćao splet recitacija, igrokaza i pjesama vezanih uz ljubav, osmijeh, školu, majke i prijatelje.

Završni dio nadovezao se uz oproštaj četvrtaša s njihovom učiteljicom gđom Valentinom Lebić-Naumovski. Budući da je samo dvoje učenika koji završavaju školovanje u Martinščini, njihove riječi imale  su poseban značaj i bile su iskrene i čiste. Pjesma "Fala", ispjevana iz njihovih srca, svakome je namamila suzu u oku. Učiteljica gđa Valentina zaželjela im je sretnu i uspješnu budućnost, vjerujući u njihove stavove i odluke kako bi krenuli pravim putem, a vrata male škole u Martinščini uvijek će im ostati otvorena.

Ravnateljica gđa Rajna Borovčak također se obratila učenicima, roditeljima i mještanima. Pohvalila je uspješan rad i trud svakoga pojedinačno, što je rezultiralo ovolikim okupljanjem u našoj maloj ali duhom i srcem velikoj školi.

Svi prisutni nastavili su se družiti u prostorijama škole. Odrasli su organizirali domjenak, a djeca su se okupila uz nareske i kolače.

Svaki kraj znači i početak nečega novog. Veselimo se novoj školskoj godini, ali prije toga slijedi poduži odmor pa svima želimo sretne i bezbrižne ljetne praznike!

U fotogaleriju dodano je 28 fotografija.

Učenici i djelatnici Područne škole Martinščine

objavio: DENIS VINCEK   datum: 16. 6. 2016.