Obilježili smo dan škole

U ponedjeljak, 6. lipnja, u OŠ Ante Kovačića u Zlataru proslavljen  je Dan škole. Kroz cijeli program vodile su nas učenice Lorena i Nika. Nakon što je školski zbor izveo himnu, obratila nam se naša ravnateljica gđa Rajna Borovčak.

Nakon pozdrava prisutnih gostiju osvrnula se na proteklu školsku godinu. Zahvalila je svima onima koji su pridonijeli radu i napretku škole, bilo finacijski, bilo svojim trudom i zalaganjem.

Središte svečanosti svakako je bila čestitka svim učenicima i mentorima koji su sudjelovali na županijskim i školskim natjecanjima te ostvarili odlične rezultate. Također, proglašen je najbolji razred i učenici generacije. Najbolji razred je 5.a s razrednicom gđom Kristinom Fruk. Učenici generacije su Andro Klancir iz 8.a, Valentina Huljak iz 8.b te Arijana Kreš iz 8.c.

Svečanosti su osim brojnih roditelja i učenika prisustvovali i gradonačelnik grada Zlatara gosp. Stanko Majdak, pročelnik gosp. Mladena Krušelj, ravnateljice gradskih ustanova te umirovljeni djelatnici škole. U svojemu govoru gosp. Majdak se s veseljem prisjetio svojih dana u školskim klupama i još jednom čestitao i uručio zahvalnice Zlatara odabranim učenicima i njihovim mentorima.

U programu sudjelovao je školski zbor, Mali kreativci, dramska skupina koja nam je pokazala kako deda može pomoći u izradi projekta. Dječji folklorni ansambl "Cvrgudan" predstavio se igrama, pjesmama i plesovima Međimurja, a školska tamburaška skupina izvela je narodnu pjesmu Međimurja "Došla sam vam japa dimo" te "Putni marš". Plesna skupina sve nas je rasplesala koreografijom na pjesmu "Timber".

Tijekom svečanosti na platnu se prikazivala prezentacija s fotografijama snimljenim kroz cijelu školsku godinu. Zahvaljujemo gđi Nini Posarić na uloženu trudu u izradi.

Program je završio školskom himnom u izvedbi našeg zbora. U fotogaleriju dodano je 58 fotografija. Za fotografiranje zahvaljujemo učeniku Marku Binguli iz 8.c razreda.

Ivana Junković, mag. prim. educ.

objavio: DENIS VINCEK   datum: 9. 6. 2016.