I naša škola u projektu Škole za Afriku

Za mnogo djece svijeta kvalitetno obrazovanje još je nedostižan san. Mnogo djece ili uopće ne ide u školu ili je kvaliteta njihova školovanja jako loša. Znamo da bez osnovnog obrazovanja djeca uglavnom ostaju bez mogućnosti promjene i poboljšanja načina života te postaju dio začaranoga kruga u kojem prevladavaju glad, bolesti i opće siromaštvo. Ali ne mora biti tako…

Ponosni smo što i naša škola već duži niz godina sudjeluje u projektu "Škole za Afriku", tj. u prikupljanju novca za pružanje podrške gradnji škola i bolje budućnosti za djecu afričkoga kontinenta.

Ove godine počeli smo s projektom u travnju, a zaključili ga 24. svibnja 2016. kratkim programom kojim smo ujedno prigodno obilježili Međunarodni dan kulturne raznolikosti (21. svibnja) i Svjetski dan Afrike (25. svibnja).

Na početku projekta zadali smo si cilj da svaki razred u našoj školi svojim prilogom osigura edukacijski paket za jednog učenika koji uključuje torbu, atlas i ploču za pisanje i računanje. Učenici nižih razreda i Vjeronaučne skupine izrađivali su broševe i ogrlice s afričkim motivima, a učenici Karitativne skupine "Buđenje" straničnike s poticajnim porukama, kako bi time simbolično zahvalili svim učenicima i djelatnicima škole koji su svojim darom pomogli u ostvarenju projekta.

Radujemo se jer je većina učenika prepoznala vrijednost projekta i upravo njima možemo zahvaliti što je cilj projekta ostvaren, tim više što se nalazimo u Godini Božanskog milosrđa. Skupili smo 2268,20 kuna i uplatili Uredu UNICEF-a za Hrvatsku.

Hvala svim učenicima i djelatnicima škole koji su na bilo koji način pomogli u ostvarenju projekta "Škole za Afriku". Hvala vam što ste time pomogli djeci u Africi ostvariti njihov san - ići u školu i dobiti priliku za bolju budućnost.

U fotogaleriju dodana je 21 fotografija.

Vjeroučiteljice Anita, Andreja i Ivana

objavio: DENIS VINCEK   datum: 6. 6. 2016.