Naše područne škole na izletu

U petak, 20. svibnja, išli smo na cjelodnevni izlet u Krapinu i Trakošćan. Osim svih učenika i naših učiteljica, s nama su išle i kuharice-spremačice iz obje područne škole. Iz Donje Batine krenuli smo u 7:30, a iz Martinščine u 7:45 sati.

U Krapinu smo stigli u 8:40 sati. Na šetalištu pred ulazom u kompleks Muzeja neandertalaca pojeli smo doručak iz torbe. Krenuli smo do središta grada gdje smo razgledali rodnu kuću Ljudevita Gaja i njezin stalni postav. Nakon toga prošetali smo kroz park do Franjevačkog samostana. Tamo nas je gvardijan samostana upoznao s poviješću franjevaca i pokazao nam vrijedne i stare stvari i knjige koje posjeduju. Nakon toga krenuli smo put Muzeja neandertalaca gdje smo u 12 sati počeli s obilaskom. Nakon toga nastavili smo prema Trakošćanu. U Trakošćanu su nas dočekali zaposlenici hotela Trakošćan s toplim i svježe pripremljenim ručkom, pohanom piletinom i krumpirićima, vodom i sladoledom. Nakon ručka krenuli smo u razgledanje dvorca uza stručno vodstvo, što je trajalo jedan sat nakon čega smo se prošetali dijelom šetnice oko jezera. Unatoč kratkom pljusku slobodno smo vrijeme ispunili igrom na travnjaku ispod dvorca. Zadovoljni, sretni i ispunjeni novim znanjima kućama smo se vratili u večernjim satima.

U fotogaleriju dodano je 20 fotografija.

Učenici i učiteljice područnih škola

objavio: DENIS VINCEK   datum: 27. 5. 2016.