Izlet trećaša

Sastali smo  se pred školom u 8 sati. Torbe su nam bile pune sokova, sendviča i grickalica. Vozač autobusa došao je po nas i vesela grupa krenula je na izlet. Došavši u Krapinu, prvo smo posjetili rodnu kuću Ljudevita Gaja. U kući je izložen namještaj iz njegova vremena, portreti Gaja i njegove obitelji, fotokopije njegovih rukopisa, tiskanih tekstova, knjiga i brošura te novine i časopisi koje je uređivao i izdavao.

Zatim smo se prošetali do crkve sv. Katarine i Franjevačkog samostana. Saznali smo da je samostan osnovan 1641. te da u samostanu djeluju franjevci, a također smo posjetili knjižnicu i muzej s rijetkom zbirkom knjiga i sakralne umjetnosti Hrvatskog zagorja.

Nakon razgledanja samostana, krenuli smo do lokaliteta Hušnjakovo na kojem se nalazi  Muzej krapinskih neandertalaca. Najprije smo pogledali projekciju filma o načinu života neandertalaca, a zatim smo uza stručno vodstvo obišli muzej.

Nakon ručka i odmora u restoranu u Krapini posjetili smo prekrasan dvorac - muzej Trakošćan te se uz detaljna objašnjenja vodiča upoznali s njegovim postavom. Nakon razgledanja dvorca i šetnje uz obližnje jezero krenuli smo kući. U Zlatar smo se vratili u 19 sati. Unatoč lošem vremenu vrlo smo zadovoljni viđenim, doživljenim i naučenim.

U fotogaleriju dodano je 47 fotografija.

Vida Srebačić, 3.a
Ramona Balun i Helena Balić, 3.b

objavio: DENIS VINCEK   datum: 23. 5. 2016.