Održana sjednica Vijeća učenika

U petak,  22.  travnja, održana je druga sjednica Vijeća učenika OŠ Ante Kovačića Zlatar. Pod prvom točkom dnevnog reda učenice iz skupine Odgoja za demokratsko građanstvo predstavile su  projekt "Prava potrošača" s kojim su našu školu predstavljale na Županijskoj Smotri projekata iz područja Nacionalnog programa odgoja i obrazovanja za ljudska prava i demokratsko građanstvo.

Županijsko povjerenstvo predložilo je ovaj projekt za državnu razinu. Nakon predstavljanja projekta otvorena je rasprava s pitanjima.

U goste nam je došla i novoizabrana dječja gradonačelnica Karla Premor, učenica 7.b razreda, koja je u nekoliko rečenica predstavila instituciju dječjega gradonačelnika i njezinu ulogu. Svakako će se nastaviti suradnja između Dječjega gradskog Vijeća i Vijeća učenika.

Pod trećom točkom dnevnog reda članovi Vijeća učenika raspravljali su o tekućoj školskoj problematici.

Na sjednici bilo je prisutno 18 članova. Na sjednici je uz članove Vijeća učenika OŠ Ante Kovačića Zlatar sudjelovala i stručna suradnica- psihologinja gđa Katarina Biondić.

Katarina Biondić, mag. psihologije

objavio: DENIS VINCEK   datum: 3. 5. 2016.