Akcija "Manje smeća, više cvijeća" u Martinščini

Veselo je bilo u Područnoj školi Martinščini prošli petak, kada smo obilježavali Dan planeta Zemlja. Naš moto bio je "Manje smeća, više cvijeća". Vrijeme nas je poslužilo i izmamilo na školsko dvorište. Uz ciku i smijeh učenici su pokupili smeće. Nakon toga, uz dobar raspored poslova, počela je sadnja cvijeća. Postojeće sadnice u teglama rasporedili smo u više tegla i tako dobili lijepi ukras za školske prozore. Učenici su svojim vrijednim rukama odvajali zelene i mlade sadnice. Drugi su punili tegle novom zemljom. Tako su mlade biljke dobile novo stanište uz obnovljene uvjete za život. Škola je obogaćena  zelenim ukrasima na prozorima. Svi smo se osvijestili kako nam je priroda dala ljepote koje moramo njegovati i čuvati. Budite dobri prema prirodi kao što ste dobri svojemu najboljem prijatelju! Klikni na opširnije za više fotografija. (Učenici i djelatnici iz PŠ Martinščine)

objavio: DENIS VINCEK   datum: 27. 4. 2016.