Naša školska nogometna ekipa u drugom kolu

U Pregradi se 1. travnja održalo natjecanje iz nogometa. Igralo se na dva terena, a naša grupa igrala je na umjetnoj travi. Za našu su školu nastupili Domagoj Kovačević, Silvio Plancutć i Ivan Plancutić iz 8.a, Marko Stažnik iz 8.b, Kristijan Škof i Nikola Delić iz 8.c te Vilim Kobeščak i Luka Popijač iz 7.a razreda.

U prvom kolu natjecanja igrali smo u skupini s OŠ Bedekovčina, OŠ Brestovec Orehovički i OŠ Stubičke Toplice. Prvu utakmicu igrali smo protiv OŠ Bedekovčina. Cijelu utakmicu bili smo podjednaki te je završilo 1:1. Strijelac za našu momčad bio je Domagoj Kovačević.

U sljedećoj utakmici čekala nas je OŠ iz Brestovca Orehovičkog. Pokazali smo da smo kvalitetnija momčad i na kraju deklasirali protivnika rezultatom 6:1. U strijelce su se po dva puta upisali Silvio Plancutić i Vilim Kobešćak te jednom Marko Stažnik i Domagoj Kovačević.

Za prolaz dalje nam je bila potrebna pobjeda ili neriješen rezultat protiv OŠ Stubičke Toplice. Naš učitelj iz TZK podigao nam je moral i rekao da idemo pobijediti. Odlično smo odigrali utakmicu i pobijedili rezultatom 3:0, a HAT-TRICK je postigao Domagoj Kovačević. Sretni smo ušli u autobus jer smo prošli u drugo kolo kao drugoplasirana ekipa u skupini. Imali smo jednaki broj bodova kao prvoplasirana OŠ Bedekovčina, ali je u poretku presudila gol razlika (postigli smo jedan gol manje).

Drugo kolo natjecanja igralo se 4. travnja u Đurmancu. Bili smo u teškoj skupini s OŠ LJ. Gaj i OŠ A. Cesarca iz Krapine te s OŠ Đurmanec. Prvu utakmicu igrali smo protiv OŠ A. Cesarca. Loše smo otvorili utakmicu i naši protivnici imali su nekoliko čistih prilika, no naš vratar je odlično branio. Uspjeli smo zabiti pogodak pred sam kraj utakmice, a strijelac glavom bio je Marko Stažnik. Do kraja utakmice igrali smo čvrstu obranu i nismo dopustili našim protivnicima da zaprijete našem golu.

Prolazak teške skupine mogli smo osigurati pobjedom protiv OŠ LJ. Gaj, ali u toj utakmici nismo bili dovoljno koncentrirani te smo primili tri pogotka iz kontranapada. Do kraja utakmice nismo uspjeli ublažiti poraz. Naši protivnici su zasluženo odnijeli tri boda.

Posljednju utakmicu igrali smo protiv OŠ Đurmanec, glavnog favorita za osvajanje prvog mjesta. Već smo bili prilično umorni, ali smo odlično odigrali prvo poluvrijeme i rezultat je bio 0:0. U drugom poluvremenu je naš umor došao na vidjelo i primili smo nekoliko pogodaka. Naš učitelj pozvao je "time out" i počeli smo se vraćati u utakmicu. Marko Stažnik je zabio za 3:1 na asistenciju Luke Popijača. Imali smo dovoljno prilika za pobjedu, ali smo pogodili nekoliko vratnica i greda. Kad nismo zabili mi, zabili su naši protivnici i na kraju smo izgubili rezultatom 6:1. Kući smo se vratili iscrpljeni i tužni jer nismo prošli dalje.

Nadajmo se da će dogodine biti bolje.

Marko Stažnik, 8.b

objavio: DENIS VINCEK   datum: 12. 4. 2016.