Posjet članova SUMSI-ja uza Svjetski dan zdravlja

Prošli četvrtak, u povodu Svjetskoga dana zdravlja, našu su školu posjetili gosp. Denis Marijon i gđa Albina Žnidar iz Hrvatskoga saveza udruga za mlade i studente s invaliditetom SUMSI, koji su proveli edukacijsko predavanje o promicanju i poboljšanju obrazovanja, integracije i sveukupnog života osoba s invaliditetom. Na tom predavanju su nam govorili o problemima i značenju invaliditeta, o pravima i obvezama osoba s invaliditetom, o načinu na koji osobe s invaliditetom funkcioniraju te o isticanju jednakosti i uvažavanju različitosti. U praktičnom dijelu pokazali su nam tehnike i načine vođenja slijepe osobe, komuniciranja s osobom s invaliditetom te su nam pokazali specijalna pomagala. Na kraju predavanja smo mogli postavljati pitanja o toj temi. Predavanjem su nas potaknuli na prirodan odnos prema osobama s invaliditetom u svakodnevnom životu. Predavačima je uime naše ravnateljice gđe Rajne Borovčak zahvalila pedagoginja gđa Vlatka Prpić, U fotogaleriju dodano je 14 fotografija. (Monika Petanjek i Jadranka Bingula, 7.b)

objavio: DENIS VINCEK   datum: 11. 4. 2016.