Kreativne radionice tijekom proljetnog odmora učenika

U osam zagorskih osnovnih škola tijekom proljetnog odmora učenika organizirane su radionice za darovite, talentirane i motivirane učenike. Radionice je organizirala Radna skupina za promicanje podrške darovitim učenicima Krapinsko-zagorske županije. U našoj su školi 22. i 23. ožujka održane dvije radionice: Geološki razvoj Zemlje - fosili i Kreativna radionica - mozgalice, zagonetke, logičke igre, modeliranje.

Radionica "Geološki razvoj Zemlje - fosili" trajala je dva dana po dva školska sata, a voditeljice su bile gđa Kristina Fruk, učiteljica geografije, i gđa Martina Kurečić Mijatović, učiteljica biologije. U radionicu su bili uključeni učenici od petog do osmog razreda. Učenici su mogli vidjeti izložbu fosila i  stijena. Sami su izradili geološki stup, otiske fosila te su demonstrirali erupciju vulkana.

Kreativnu radionicu - mozgalice, zagonetke, logičke igre, modeliranje vodile su psihologinja gđa Katarina Biondić i učiteljica razredne nastave gđa Anita Petanjek Macan.

Radionica je trajala dva dana po dva školska sata. U radionicu su bili uključeni učenici od drugog do četvrtog razreda.Učenici su kroz igru i modeliranje mogli izrađivati različite oblike od kinetičkog pijeska, slagati konstrukcije pomoću magneta te rješavati razne mozgalice, zagonetke i logičke igre. Po završetku radionica učenici od drugog do četvrtog razreda posjetili su izložbu fosila i stijena, a predavanje im je održala učiteljica geografije gđa Kristina Fruk.

U fotogaleriju dodano je 105 fotografiija.

Katarina Biondić, mag. psihologije

objavio: DENIS VINCEK   datum: 5. 4. 2016.