Edukativne radionice "Djeca su prijatelji stakla"

U našoj školi održane su 16. ožujka radionice "Djeca su prijatelji stakla" za učenike 2. i 3. razreda. Radionice je održala gđa Ivanka Pašalić iz udruge "Stakleni svijet" uza sponzorstvo Vetropack Straže. Udruga "Stakleni svijet " nastala je iz potrebe za očuvanjem, promocijom i njegovanjem staklopuhačke vještine i umjetničkog stvaralaštva u staklu. Kroz djelovanje te udruge nastoji se očuvati staklopuhačko znanje te promovirati kreativnost i umjetnički duh koje staklo kao materijal ima u sebi. Gđa Ivanka Pašalić u radu se koristi staklenim cijevima i staklenim štapovima od kojih ispuhuje minijaturne vaze, vrčeve, bočice i druge predmete. Cilj radionice bio je naučiti djecu kako treba postupati sa starim staklom te im ukazati na važnost recikliranja i odgovornog postupanja sa staklenim otpadom. Radionice su izvođene na zanimljiv način uz demonstraciju puhanja stakla. Edukativan doživljaj radionica u kojima su spojene ekologija, tradicijske vještine i umjetnost za učenike je bio iznimno upečatljiv. Kroz kratak kviz o naučenom učenicima podijeljene su simbolične nagrade. Radionica je bila jako zanimljiva i učenici su bili oduševljeni viđenim. Obećali su da će paziti na staklo i reciklirati ga. Klikni na opširnije za više fotografija. (Učenici ekoskupine)

objavio: DENIS VINCEK   datum: 18. 3. 2016.