Šestaši bili na jednodnevnom izletu

Učenici šestih razreda Osnovne škole Ante Kovačića Zlatar bili su 5. svibnja sa svojim razrednicima, gosp. Predragom Cebocijem, gosp. Sašom Peričakom i gđom Irenom Petrovečki, te s gđom Brankicom Matijašec na jednodnevnom izletu.

Autobus s učenicima krenuo je iz Zlatara u 8 sati te stigao na odredište u Čigoć oko 10,30 sati. Stručno vodstvo Parka prirode Lonjsko polje održalo je predavanje/radionicu o rodama uz aktivno sudjelovanje učenika. Učenici su zatim, uz stručno vodstvo, razgledali selo uz brojanje gnijezda roda te upoznali neke karakteristične biljne i životinjske vrste vlažnih travnjaka. Uslijedio je put do skele i vožnja skelom nakon čega su učenici i vodstvo krenuli do hotela Panonija gdje ih je čekao ručak.

Nakon ručka učenici su u pratnji vodiča obišli staru jezgru Siska te kroz kratko predavanje saznali osnove povijesti grada. Razgledali su baroknu Crkvu sv. Križa te rimske iskopine u njezinoj blizini.

Zadnji dio izleta bilo je razgledanje stare tvrđave (“Stari grad”) gdje su učenici, osim upoznavanja s poviješću, naučili i o bioraznolikosti toga kraja te se osvježili i zaigrali na okolnim travnjačkim površinama. Autobus s učenicima vratio se u Zlatar u večernjim satima.

Ostale fotografije s izleta pogledajte u fotogaleriji.

Pripremio Saša Peričak

objavio: DENIS VINCEK   datum: 13. 5. 2011.