Osniva se Dječje gradsko vijeće Grada Zlatara

Na inicijativu gradonačelnika Grada Zlatara gosp. Stanka Majdaka, Gradsko vijeće Grada Zlatara na svojoj 7. sjednici održanoj 10. prosinca 2015., donijelo je Odluku o osnivanju Dječjeg gradskog vijeća Grada Zlatara.

Ovaj projekt uključuje svu djecu od V – VII razreda osnovne škole, a za osnovni cilj ima ostvarivanje temeljnih dječjih prava zajamčenih Konvencijom o pravima djece, osigurava djeci slobodno izražavanje mišljenja kao i pravo na sudjelovanje u procesu donošenja odluka kojima se podiže kvaliteta života na području Grada Zlatara.

U tijeku su izbori za članove Dječjeg gradskog vijeća koji se provode prema demokratskim načelima. Po završetku izbora i objavljenim rezultatima uslijedit će izbor predsjednika Dječjeg gradskog vijeća. Nakon konstituiranja Dječjeg gradskog vijeća vijećnici će tajnim glasovanjem, a na temelju kandidature, izabrati gradonačelnika i zamjenika gradonačelnika Dječjeg gradskog vijeća na mandatno razdoblje od dvije godine.

O daljnjim aktivnostima i događanjima te radu Dječjeg gradskog vijeća Grada Zlatara vijesti će biti objavljene na web stranici naše Škole kao i na web stranici Grada Zlatara.

objavio: Maja Pepelko   datum: 22. 1. 2016.