Šestaši na terenskoj nastavi u Zagrebu

Učenici šestih razreda naše škole bili su na terenskoj nastavi u Zagrebu. Na putu do glavnoga grada ulogu vodiča u autobusu i ovaj je put preuzeo naš razrednik gosp. Posarić. Saznali smo tako mnoštvo informacija o svim odredištima koja smo toga dana planirali posjetiti. Osobito su nas se dojmile zanimljivosti vezane uz obnovu Zagrebačke katedrale.

Naše prvo odredište u Zagrebu bilo je kazalište Trešnja u kojemu smo pogledali vrlo poučnu predstavu Postolar i vrag. Potom smo se uputili u središte grada. Nakon obilaska Manduševca i spomenika banu Jelačiću, gdje nam je razrednik ispričao nekoliko crtica iz hrvatske povijesti, stigli smo i do Arheološkog muzeja. Kroza stalne muzejske zbirke vodila nas je stručna vodičica koja nam je vrlo zanimljivo pričala o razdobljima ljudske povijesti. Čitavo smo vrijeme spremno odgovarali na sva njezina pitanja, pa nas je na kraju i pohvalila jer smo pokazali odlično predznanje. Nakon objeda u obližnjemu restoranu brze prehrane uputili smo se do Zagrebačke katedrale. Pomoću pripremljenih nastavnih listića u hodu smo proučavali tlocrt naše prvostolnice. Na samome kraju pomolili smo se na grobu blaženoga Alojzija Stepinca. U predvečerje spustili smo se Starom Vlaškom preko Europskoga trga do spomenika Augustu Šenoi, hrvatskoga književnika čiju smo povjesticu, uprizorenu na kazališnim daskama, pogledali toga prijepodneva. Time smo zaokružili našu terensku nastavu u Zagrebu. Bilo je vrlo zanimljivo i nadasve poučno. (Nika Matković, 6.a)

objavio: Nina Posarić   datum: 13. 12. 2015.