Obilježavanje dana invalidnih osoba, 3. prosinca

Tijekom ovog tjedna učenici četvrtih razreda proveli su radionice - učenje znakovne abecede u suradnji s udrugom Sveta Ana Lobor. Provedene su i tematske radionice: Wiliam, zmaj s jednim krilom i svjetsko nogometno prvenstvo dvorca.

3. prosinca 2015. prigodnim programom je obilježen Dan osoba s invaliditetom. Našu je školu posjetilo troje članova Udruge osoba s invaliditetom iz Zlatara i gradski pročelnik. Uz teoretsko izlaganje problema s kojima se invalidne osobe svakodnevno susreću, učenici su se i sami okušali  u svladavanju prepreka s povezom na očima korištenjem štapa, zatim prepoznavanju predmeta opipom, hodanja na štakama i vožnje u invalidskim kolicima.

Nakon isticanja svjetskih rezultata hrvatskih paraolimpijaca, učenici su aktivno sudjelovali u modificiranim sportskim aktivnostima: stolni tenis u kolicima, sjedeća odbojka i gađanje koša sjedeći na tlu.

Programu su prisustvovali svi učenici 1. - 4. razreda, ravnateljica, pedagoginja, psihologinja, ranije spomenuti uvaženi gosti i koordinator aktivnosti učitelj TZK.

Program su vrlo uspješno vodile Iva Mikulec i Lana Orsag, a u praktičnim vježbama sudjelovali su učenici 8. a razreda. (Stjepan Škrlec)

objavio: Nina Posarić   datum: 7. 12. 2015.