PŠ Donja Batina u Mjesecu borbe protiv ovisnosti

U mjesecu obilježavanja borbe protiv ovisnosti, učenici 2 i 4. razred PŠ Donja Batina proveli su radom na temi „Osobna odgovornost za zdravlje, odgovorno ponašanje, Važnost prvog jutarnjeg obroka, redovita tjelovježba (SRO, TZK).

Posebno smo kroz razgovore, ankete, križaljke, igre asocijacije i pripremom zdravog jutarnjeg obroka osvjestili važnost usvajanja zdravih životnih navika:

Važnost zdrave prehrane, osobne higijene redovite tjelovježbe, rješavanje problema na prihvatljiv način.

Sve te vrijedne vještine začinili smo zdravim obrokom kojeg smo sami pripremili i slasno pojeli.

Čarobni zajutrak

Priprema: žitarice, suho i sezonsko voće, plastični tanjuri, žlice, vilice, nožići, daščica za rezanje, plastične posude za miješanje, žlica ili kuhača, mlijeko ili jogurt.

Učenici u skupinama dobivaju zadatak:

Jedni režu sezonsko voće, jedni suho voće, zatim voće miješaju sa žitaricama, a na kraju sve pomiješamo mlijekom ili jogurtom i začinimo medom i cimetom.

Dobar tek!

Učenici i učenice 2. i 4. razreda s učiteljicom Đurđom

U srijedu 2. 12. učenici 1. i 3. razreda PŠ Donja Batina su iskoristili topli prosinački dan za igru i natjecanje u prirodi. Time su pokazali kako ozbiljno shvaćaju svoje zdravlje, a loše i štetne utjecaje okoline zamjenjuju veseljem i igrom na svježem zraku. (Ana Marija Korpar)

objavio: Nina Posarić   datum: 7. 12. 2015.