U Mjesecu borbe protiv ovisnosti vrtimo zdravi film

Naša škola sudjeluje u projektu Vrtim zdravi film (VZF) odobrenom od strane Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta, Ministarstva zdravlja te Agencije za odgoj i obrazovanje. Projekt provodi Hrvatski školski sportski savez. U projekt su uključene samo četiri osnovne škole iz KZŽ.

Glavni cilj projekta je educiranje učenika sedmih razreda (13-14 godina) o važnosti pravilne prehrane i važnosti bavljenja tjelesnom aktivnošću.

Projekt VZF sastoji se od edukacije, aktivacije i evaluacije, a provodi se kroz 4 modula: osnovne postavke pravilne prehrane, planiranje prehrane, moje tijelo i hrana i kako poboljšati prehrambene navike.

Voditelj projekta je prof. Stjepan Škrlec koji je prošao kroz edukativnu radionicu stručnjaka nutricionista.

Evaluacija učenika prije edukacije provedena je inicijalnim anketnim upitnikom, dok će  se po završetku predavanja provesti finalni anketni upitnik.

26.11. provedeno je predavanje iz prva dva modula, nastavak edukacije slijedi tijekom prosinca 2014. (Stjepan Škrlec, prof.)

objavio: Nina Posarić   datum: 1. 12. 2015.