Dan sjećanja na žrtvu Vukovara dostojanstveno obilježen u našoj školi

U srijedu, 18. studenoga, učenici i djelatnici naše škole prigodnom su komemoracijom obilježili Dan sjećanja na žrtvu Vukovara. U kratkome programu, koji je vodila učenica 6.a razreda Lorena Požgaj, okupljeni su uza zvuke pjesme Stoji grad najprije pogledali dojmljivu prezentaciju o Gradu Heroju što su ju za ovu prigodu izradile učenice 8.a razreda Dorotea Strelar i Antonija Stažnik.

S velikom pozornošću naši su učenici gledali slike grada Vukovara prije, tijekom i nakon Domovinskoga rata. Osobito snažan dojam ostavili su na njih prizori razrušenoga grada, kolone prognanih Vukovaraca, patnja i bol na njihovim licima. Svijeću u spomen na sve vukovarske žrtve potom su upalili učenici Nika Matković i Blaž Stužić. Pogleda uprtog prema plamenu svijeće i u mislima na dane herojske obrane Vukovara, svi nazočni minutom su šutnje odali počast svima koji su u toj borbi položili život za našu slobodu i neovisnost. (Marijan Posarić, prof.)

objavio: Nina Posarić   datum: 18. 11. 2015.