Nacionalni kviz za poticanje čitanja i posjet Interliberu

Učenici iz 8.b i 8.c razreda: Marko Bingula, Leona Miškec, Gordan Vuk, Marko Stažnik i Patrik Raškaj sudionici su Nacionalnog kviza za poticanje čitanja. Marko Bingula je pobjednik kviza u našoj školi. Oni su zajedno sa predstavnicima Malih knižničara sudjelovali u Zagrebu, u kinu Europa na završnom izvlačenju nagrada za pobjednike Nacionalnog kviza.

Mali knjižničari, Blaž Stužić, 6.b i Mateo Raškaj, 6.a zajedno su  s našim natjecateljima pogledali nekoliko kraćih dokumentarnih filmova o svjetlosti i značenju svjetla u našem životu. Filmovi su nas poučili o povijesti nastanka fotografije i filma, a posljednji nas je podsjetio na značaj djela Nikole Tesle.

Svi zajedno u pratnji mentorice mr. sc. Tanje Tomica su otišli na Interliber gdje smo posjetili znanstveni kutak i pogledali pojedina izdanja Školske knjige, Profila, Mozaik knjige, Narodnih novina sa izdanjima Oxford University Pressa i mnoge druge.

Mali knjižničari će u svom daljem radu pročitati brošure i novine Školske knjige i na taj se način upoznati s novostima u izdavaštvu koje se odnosi na gradivo predmeta koje učimo u školi.(Gordan Vuk, 8,b)

objavio: Nina Posarić   datum: 15. 11. 2015.