Cvrgudani aktivni u rujnu

Dječji folklorni ansambl Cvrgudan imao je u rujnu tri zapažena nastupa. Osim što su početkom mjeseca već tradicionalno nastupili na otvorenju Tjedna kajkavske kulture u Krapini, 25. i 26. 9. imali su nastupe u Zlataru i Bedekovčini.

U subotu, 26. rujna, Cvrgudani su nastupili u Bedekovčini gdje je manjinska ženska udruga Terem u suradnji s općinskim Povjerenstvom za ravnopravnost spolova, a u povodu Svjetskoga dana seoskih žena, pripremila 2. sajamsku izložbu „Proizvodi Hrvatskog zagorja“.

Otvorenju izložbe nazočio je zamjenik župana Krapinsko-zagorske županije gosp. Anđelko Ferek-Jambrek, kao i načelnik općine Bedekovčina gosp. Darko Ban. Sajam je posjetio i zamjenik veleposlanika Ruske Federacije u Republici Hrvatskoj gosp. Vjačeslav Kondakov, koji je u Bedekovčinu stigao na poziv manjinske ženske udruge Terem.

U Zlataru su folkloraši i tamburaši zlatarske škole upotpunili kulturni program na izložbi proizvoda obiteljskih poljoprivrednih gospodarstava te tradicijskih i umjetničkih zanata, u organizaciji Udruženja obrtnika, a svoj su prinos dali i na izložbi tradicijskih jela i rukotvorina Udruge žena i njezinih prijateljskih udruga iz Oroslavja i Lobora.

Školski tamburaški orkestar za nastup je pripremio gosp. Robert Mihovilić, a dječji folklorni ansambl gđa Anita Petanjek-Macan.

Uslijedio je nastup u povodu Dana kruha, a u prosincu nastupaju na Adventu u Mariji Bistrici i školskoj božićnoj priredbi. (Blaž Stužić)

objavio: Nina Posarić   datum: 20. 10. 2015.