Petu godinu zaredom sudjelujemo u Nacionalnom kvizu za poticanje čitanja

Već petu godinu naša škola sudjeluje u Nacionalnom kvizu za poticanje čitanja. Tema kviza, koji organiziraju Knjižnice grada Zagreba, ove je godine bila Putovanje do znanja. Podsjetimo na to da se Nacionalni kviz za poticanje čitanja provodi svake godine u Mjesecu hrvatske knjige - od 15. listopada do 15. studenoga. Učenici su se u rješavanju pitanja na računalima u školskoj knjižnici služili tradicionalnim izvorima i online publikacijama.

Kviz su rješavali Marko Bingula iz 8.c te Marko Stažnik, Ivona Huljak, Patrik Raškaj i Gordan Vuk iz 8.b razreda uz mentorstvo školskoga knjižničara gosp. Denisa Vinceka. Učenici su pročitali knjige "77 kuhinjskih pokusa" Milana Sikirice te "Mali fizičar" Jasne Bagić-Ljubičić, a odgovore na neka pitanja pronašli su u online enciklopediji i online leksikonu Leksikografskog zavoda Miroslav Krleža te E-školi fizike. Pitanja nisu bila toliko teška i željno očekujemo ime našega školskog pobjednika.Sudjelovanje u Nacionalnom kvizu za poticanje čitanja ostvareno je zahvaljujući Knjižnicama grada Zagreba koje su nam u međuknjižničnoj posudbi ustupile knjige potrebne za kviz.

Marko Stažnik, 8.b

objavio: DENIS VINCEK   datum: 15. 10. 2015.