Edukativna radionica o gljivama

Učenici Ekoskupine i Mali izviđači sudjelovali su u subotu, 3. listopada, na edukativnoj radionici s temom ekologije i očuvanja bioloških i gljivarskih staništa naših šuma.

Radionicu je na OPG-u Čibi na Vargovu brijegu organiziralo Gljivarsko društvo "Medenka" iz Zlatara. Na njoj su sudjelovali i učenici iz Oroslavja. Osim predavanja, koje je bilo zanimljivo i poučno, učenici su pogledali i etnozbirku obitelji Rogina, a zatim su s voditeljima otišli u obližnju šumu tražiti gljive. Bili su sretni jer su uz pomoć iskusnih gljivara pronašli dosta gljiva za koje nisu ni znali  da su jestive. Nakraju je proveden ekološko-gljivarski kviz. Nakon druženja i igre otišli su zadovoljni svojim kućama, nadajući se još kojem takvom susretu u budućnosti.

Lea Dumbović, 3.b
                                                                       Luka Bolfek, 3.b

objavio: Nina Posarić   datum: 6. 10. 2015.