Bili smo domaćini Zbora malih pjesnika

Zbog obnove zlatarske Sokolane, u kojoj je desetljećima odzvanjao KAJ, ali i ČA i ŠTO,  ovogodišnji je Zbor malih pjesnika održan u sportskoj dvorani naše škole, na što smo iznimno ponosni – naglasila je ravnateljica škole gđa Rajna Borovčak.

Nakon pozdravnih riječi ravnateljice Pučkog otvorenog učilišta dr. Jurja Žerjavića gđe Gordane Valjak i zlatarskoga gradonačelnika gosp. Stanka Majdaka, priredbu je uime pokrovitelja, Krapinsko-zagorske županije, otvorio pročelnik Upravnog odjela za obrazovanje, sport i tehničku kulturu gosp. Ivan Lamot.

Na natječaj za ovogodišnji Zbor pristiglo je čak 296 pjesama učenika iz 33 osnovne škole kajkavskoga govornog područja. Za priredbu odabrano je 39 pjesama koje su recitirali sami autori na jeziku svojega kraja u zavičajnim narodnim nošnjama. Nagrade najboljima uručila je gđa Željka Horvat-Vukelja.

Prvu nagradu osvojila je Lucija Seljan iz OŠ Veliko Trgovišće, drugu nagradu Paula Zrinski iz OŠ Oroslavje, a treću Lorena Novak iz OŠ Đurmanec. Najboljom školom proglašena je OŠ Krapinske Toplice, najbolju domoljubnu pjesmu napisao je Leon Žganec iz Belice, dok je nagradu za najbolju pjesmu autora nižih razreda osvojila Nika Gorup iz Zagreba.

Već tradicionalno, i ove su godine na Zboru kao gosti nastupili mladi Cerničani. Za glazbenu popunu između recitacija pjesama pobrinuo se pjevački zbor Osnovne i Srednje škole Zlatar uz dirigentsko vodstvo gđe Josipe Hopek. Program priredbe osmislila je i koordinirala učiteljica naše škole gđa Blanka Sviben. (Marijan Posarić)

objavio: Nina Posarić   datum: 29. 9. 2015.