Kroza zlatarsku osnovnu školu "prošla" 173. generacija učenika

Od 1842., otkad je u Zlataru otvorena prva trećerazredna pučka škola, 173 generacije učenika osnovnoškolaca "prošlo" je kroz ovu i školske zgrade u kojima se prije održavala nastava – ponosno je na proslavi Dana škole istaknula gđa Rajna Borovčak, ravnateljica OŠ Ante Kovačića u Zlataru.

U programu nastupili su zboraši, folkloraši, recitatori, mali kreativci, dramska i plesna skupina škole. Gđa ravnateljica uručila je priznanja učenicima i njihovim mentorima – gđi Nini Posarić, gđi Josipi Hopek, gđi Aniti Petanjek-Macan i gosp. Zvonku Šarčeviću – koji su sudjelovali na državnim natjecanjima.

Pohvaljeni su i učenici i njihovi mentori koji su na razini države osvojili prestižna mjesta u izvannastavnim aktivnostima, a s posebnim ponosom gđa Rajna Borovčak istaknula je projekte "Ja znam i ti ćeš znati", "Učimo putem projekta", "Identificiranje darovite djece i rad s njima" te "Čitajmo zajedno - čitajmo naglas: zaboravljene knjige", koje godinama u školi vode stručni suradnici gđa Katarina Biondić, gđa Vlatka Prpić i gosp. Denis Vincek.

Učenička postignuća velikim pljeskom nagradili su roditelji, bivši djelatnici škole i prosvjetni radnici koji žive u Zlataru, vlč. gosp. Dragutin Cerovečki i gradonačelnik gosp. Stanko Majdak, koji je istaknuo kako je i sam bio đak zlatarske škole te je učenicima poručio da znanje ima neprocjenjivu vrijednost.

U fotogaleriju dodano je 36 fotografija.

Lovro Tovernić, 8.a
Lucija Mutak, 8.a

objavio: DENIS VINCEK   datum: 8. 6. 2015.